Lékárna U Zlaté číše  Nová Paka
493 721 020

GS Dormian cps.30+15

GS Dormian cps.30+15

Výrobce: GREEN - SWAN PHARMACEUTICALS CR, a.s.
Typ: Ostatní
SUKL: 0000000
PDK: 8594032753734

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
18440
Cena obvyklá:203
Ušetříte:9.2%

Produkt je dočasně nedostupný

Popis:

Co je GS Dormian?
GS Dormian je přípravek vhodný při potížích s usínáním a nespavostí. Je vhodný i při psychickém neklidu vyvolaném stresem, strachem, emocemi, depresemi, úzkostí apod.
Jak GS Dormian působí?
Za zdravý spánek je v organismu zodpovědná látka tělu vlastní, zvaná GABA, která v mozku obsazením tzv. spánkového receptoru navozuje spánek. GS Dormian obsahuje unikátní kombinaci přírodních látek obsažených ve standardizovaných rostlinných extraktech z kozlíku lékařského, mučenky pletní, meduňky lékařské a chmelu otáčivého, tzv. Natural GABA Complex®. Látky tohoto komplexu podporují účinek přirozené látky GABA na „spánkový“ receptor v mozku. Tím napomáhají celkovému zklidnění organismu a lepšímu usínání. Zlepšují kvalitu spánku a nočního odpočinku, snižují frekvenci nočního probouzení a napomáhají odstraňovat potíže s usínáním v důsledku nervozity, podrážděnosti, psychického napětí atd. Zklidňující účinek jednotlivých extraktů na nervovou soustavu se vzájemně doplňuje.
Jak GS Dormian užívat?
GS Dormian se obvykle užívá dle potřeby 1 - 2 kapsle před spaním. Při prvním užívání doporučujeme dávkování 2 kapsle půl hodiny večer před spaním.
Pro lepší účinek je vhodné dodržovat dále uvedené zásady spánkové hygieny.
Odpovědi na často kladené otázky
Obsahuje GS Dormian účinné látky syntetického původu?
GS Dormian obsahuje pouze přírodní látky, standardizované extrakty z léčivých rostlin.
Je GS Dormian návykový?
Látky obsažené v GS Dormianu nevyvolávají vznik závislosti ani abstinenční příznaky po ukončení užívání. Po náhlém vysazení se nedostavuje tzv. „rebound fenomén“ (obnovení nespavosti) známý z dlouhodobého užívání některých syntetických hypnotik. Je vhodný i pro dlouhodobější užívání.
Je GS Dormian bezpečný?
Unikátní komplex přírodních látek působí šetrněji než syntetické látky. Nevyvolává pocit „nedostatečného“ vyspání, únavu po ránu, zlé sny, poruchy paměti apod. Bezpečnost jednotlivých látek obsažených v přípravku je prověřena jejich dlouholetým používáním.
Mohu kombinovat GS Dormian s dalšími přípravky, např. s léky na spaní?
Doporučujeme poradit se o vhodnosti současného používání léků s lékařem nebo lékárníkem. Přípravek usnadňuje usínání, a proto doporučujeme poradit se o jeho užívání i při vykonávání činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, např. při řízení motorových vozidel, ovládání strojů atd.
Obecná doporučení pro hygienu spánku
Pro lepší účinek Vám doporučujeme dodržovat zásady spánkové hygieny:
Načasování spánku
Každý den vstávejte ve stejnou dobu. Snažte se jít spát každý den ve stejnou dobu. Pravidelný spánkový režim Vám zajistí co možná nejvyšší efektivitu spánku.
Zdřímnutí
Vyhýbejte se spánku během dne.
Lůžko
Neuléhejte do postele, pokud nejste ospalí. V případě, že ospalost po ulehnutí vymizí, vstaňte a něčemu se věnujte.
V posteli byste neměli pracovat, telefonovat, dívat se na TV, jíst, apod.
Kofein
Káva, čaj a další nápoje a potraviny obsahující kofein, působí jako stimulancia, která Vás udržují při bdělosti. Proto se vyvarujte požívání kofeinu během 4-6 hodin před spánkem.
Alkohol
Alkohol urychluje nástup spánku. Mnoho lidí proto pije alkohol, aby vyřešili svůj problém se spánkem. Bohužel, alkohol i v nízkých dávkách narušuje druhou část periody spánku, zvyšuje riziko probuzení. Navíc může vést k závislosti – alkoholismu. Proto tedy konzumace alkoholu není vhodným způsobem pro dosažení kvalitního nočního spánku.
Nikotin
Cigarety a ostatní nikotinové výrobky působí také povzbudivě, udržují Vás při bdělosti; proto byste se jich měli před spaním a při probuzení ze spánku během noci vyvarovat.
Napětí
Zvýšené psychické napětí odstraňte vyčerpáním energie – přiměřenou fyzickou aktivitou během dne (pravidelné ranní a odpolední cvičení). Uvolněním většího množství energie zmírníníte agresivitu a často se Vám podaří zvládnout i počínající úzkost.
Cvičení
Pravidelné cvičení brzy ráno se ukázalo jako velmi účinné pro zlepšení hloubky spánku. Naopak cvičení v průběhu 3-4 hodin před spaním může spánek zhoršit.
Těžká jídla
Těžká jídla pozdě večer mohou narušit spánek. Na druhé straně, lehká občerstvení nebo jiný rituál, který pravidelně vykonáváme, přispívá k dobrému spánku.
Prostředí
Místo, kde člověk spí, by mělo být co možná nejpohodlnější. Vyvarujte se extrémních teplot, stejně jako světla a hluku. Pokud Vás ruší tikání budíku nebo pohled na něj, odstraňte ho z okolí lůžka.
Účinná složka mg v 1 kapsli
Kozlík lékařský (standardizovaný extrakt z kořene) 50
Meduňka lékařská (standardizovaný extrakt z natě) 25
Chmel otáčivý (standardizovaný extrakt z šištic) 20
Mučenka pletní (standardizovaný extrakt z natě) 20
Složení: nosič (sójový olej, kokosový olej, palmový olej, včelí vosk), želatina, glycerol, extrakt z kozlíku lékařského, extrakt z meduňky lékařské, extrakt z chmele otáčivého, extrakt z mučenky pletní, emulgátor (sójový lecitin), barviva (E 171, E 131, E 124).
Upozornění: Není určeno dětem. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračovat doporučené dávkování. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte v suchu při teplotě 15-25 °C. Chraňte před světlem a přímým slunečním zářením. Ukládat mimo dosah dětí. Barvivo E 124 může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí. Výrobek je bez cukru, bez laktózy a bez lepku. 

Výrobce: GREEN - SWAN PHARMACEUTICALS CR, a.s.
Typ: Ostatní
Cena obvyklá*:
203 s dph
Vaše cena:
18440 s dph
SUKL: 0000000
PDK: 8594032753734

Produkt je dočasně nedostupnýProdukt se dále nachází v těchto kategoriích: